Blog

Değerlendirmeler

Yargı Reformu - Aralık 2020

Adalet Bakanlığı, 2021 yılı için söz konusu olan yol haritasını belirlemek sureti ile kamuoyu ile paylaştı. Yargı reformu planı çerçevesinde ortaya çıkan bu yeni yol haritası Adalet Bakanlığı için önemli bir dönüşümü de ifade etmekte.

Devam
Değerlendirmeler

Covid-19 - Kasım 2020

Covid-19 için geliştirilen, dünyanın farklı ülkelerinden aşılar, insanlığın yeni umudu olarak lanse edilmekte.

Devam
Değerlendirmeler

Hukukun Teknoloji ile İmtihanı: E-Duruşma - Ekim 2020

Teknoloji, insan hayatının vazgeçilmez bir parçası olmakla birlikte teknolojinin kullanımı konusunda insanların tutkunluğu, teknolojik unsurların, hayatımızın daha yoğun ve daha etkin bir parçası olmasına neden olmaktadır.

Devam
Değerlendirmeler

ABD Seçimleri - Eylül 2020

Bilindiği üzere ABD’de 3 Kasım 2020 tarihi, ülkenin başkanlık seçiminin tarihi. Bu vesile ile de şu an mevcut süreçte aday olan iki isim Cumhuriyetçiler’in adayı mevcut Başkan Donald Trump ve Demokratlar’ın adayı Joe Biden, seçimlerde karşı karşıya gelecekler.

Devam
Değerlendirmeler

Hukuk-Sosyal Medya Çelişkisi Ekseninde Sosyal Medyayı Kontrol Çabaları - Ağustos 2020

Dünya genelinde birçok insan için sosyal medya, artık hayatın vazgeçilmez, hatta göz ardı edilmesi mümkün olmayan bir unsurudur.

Devam
Değerlendirmeler

Koronavirüs Tehdidi Altında İş Akdi Fesih Sorunu - Mart 2020

2020 yılının hemen başında, Çin’den yayılan bir salgın hastalık olan Koronavirüs, insan yaşamını en ince detaylarına kadar mahvetmiş bir durumda ve halen tehdit olma konumunu sürdürmektedir.

Devam
Değerlendirmeler

2020 ile Birlikte Yeni Bir İş Kanunu Mu? - Şubat 2020

Türkiye ekonomisinin büyümesi ve gelişmesi hususunda gerekli olan faaliyetler, iş dünyası açısından genel olarak bilinen bir durum.

Devam
Değerlendirmeler

Donald Trump’ın Azil Davası Dahilinde Adalet ve Meşruiyet Tartışmaları - Ocak 2020

ABD’de, mevcut Başkan Donald Trump’ın göreve seçildiği günden bu yana süren tartışmalar, hakkında azil sürecinin başlatılmasıyla birlikte artık başka bir boyuta taşınmış durumda.

Devam