Ali Alper Tüfekçi Kimdir

Ali Alper Tüfekci aslen Rizeli bir ailenin büyük çocuğu olarak 05.04.1983’te Samsun’da doğmuştur. Liseyi Samsun Atatürk Anadolu lisesinde okuduktan sonra Bayboğan Vakfı Çağ Üniversitesi Halka İlişkiler bölümünü bitirmiştir. 2008 yılında Limak Holding’de çalışma hayatına başlayıp sırasıyla tesellüm, depo sorumlusu, satın alma, cost controller, genel muhasebe, krediler, ön büro, ön büro night auditor görevlerinde 4 yıl boyunca çalıştıktan sonra üst yönetimin aldığı karar ile İstanbul Kavacık’da bulunan Limak Eurasia Luxury Hotel’in gece müdürlüğüne terfi ettirilerek Limak Holding Turizm grubunda ki en genç yönetici unvanına sahip olmuştur.

 

İstanbul’da çalışma hayatının yoğun temposuna rağmen en çok istediği meslek olan avukatlık mesleği için sınavlara hazırlanarak Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesini %50 burslu kazanarak, 3 yıl gibi çok kısa bir zamanda fakülteyi bitirip 2015 yılında avukatlık stajına başlamıştır.

 

Limak Holding’deki 7 yıllık çalışma geçmişinden büyük bir onur ve mutlulukla ayrılmış, Avet Hukuk kurucu avukatı olmuştur. Avet Hukuk kısa sürede büyük başarılar yakalayıp Akat Hukuk olarak isim değiştirmiş ve daha büyük bir ekiple çalışma hayatını sürdürmektedir. 2018 yılında Ankara’da da CapinLaw adlı hukuk bürosunun (Capital in Law) kurucu avukatlığını yapmıştır. Tüfekci Türkiye çapında 50’nin üzerinde bir avukat ekibine liderlik etmektedir. İcra, ceza ve şirket birleşmeleri başta olmak üzere güçlü bir teknik ve operasyonel hukuk bilgisi bulunmaktadır. 

 

2017 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Kamu Hukuku alanında yüksek lisansına başlayan Tüfekci, evli ve bir kız çocuğu babasıdır.